PEDIKŮRA:200,-KČ Z 240,-KČ   TEL:774927473 IVETA VÁLOVÁ
KOSMETIKA:Luxusní ošetření 400,-Kč z 690,-Kč, Tel.:777592034 Inara

MASÁŽE A DORNOVA METODA

Dornova metoda a Breussova masáž

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádouc&iac ute;ch vedlejších účinků. V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře pacienta. Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen, a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou nebo nohou dopředu a dozadu. Terapeut vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle.

 


Breussova masáž

Zároveň s Dornovou metodou se aplikuje i Breussova masáž. Jedná se velmi jemnou formu masáže páteře.Breussovou masáží a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.
 

Vhodná:

Opravdu pro každého, jehož zdravotní stav není uveden v kontraindikacích k Dornově metodě, kdo chce mít rovnou páteř a kdo se chce zbavit bolesti.

Nevhodná:

Osteoporóza, endoprotéza (nebo nějaký umělý kloub či obratel), artróza 3. a 4. stupně, náchylnost ke zlomeninám např. po léčbě kortizolem, akutní záněty, Bechtěrevova nemoc, operace páteře, revmatoidní artritida,  rakovina v období 12-ti měsíců zpětně, ženy - těhotenství, úraz nebo pád posledních 6 týdnů.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one